PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35142}
7,4 1 741
ocen
7,4 10 1 1741
7,3 6
ocen krytyków
Stalag 17
powrót do forum filmu Stalag 17

Ludzie nie dajcie się zwieść filmwebowi. To nie jest żaden dramat tylko po prostu komedia wojenna... jeśli jest taki gatunek :)

ocenił(a) film na 8
jareczekck90

Czytałem na forum wiele negatywnych opinii na temat tego filmu i zupełnie się z nimi nie zgadzam. O ile inna komedia z tego okresu twórczości Wildera - "Słomiany wdowiec" totalnie mi nie przypadł do gustu, raził swoją irytującą formą, durnowatym i drażniącym scenariuszem, tak w przypadku "Stalagu 17" bawiłem się przednio.
Znakomicie rozrysowane postacie, oczywiście mocno przerysowane, jak to często w komediach. Rola Holdena - mistrzostwo świata!
Można się czepiać scenariuszowego trzymania się faktów historycznych, a właściwie jego brak, natomiast chyba nie o to chodziło. Gdyby takie błędy występowały u Polańskiego w "Pianiście" i podobnym do niego filmom faktycznie można byłoby dyskutować, ale w komedii osadzonej w realiach II wojny światowej nie jest to, moim zdaniem, konieczne.
Mnóstwo śmiesznych, rewelacyjnych gagów, ciekawe zdjęcia, bardzo interesująca fabuła i przede wszystkim dialogi to główny atut tego filmu. Polecam!

jareczekck90

Ta, komedia. Manfredi i Johnson mówili to samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones