Derek Jacobi

Derek George Jacobi

7,5
9 624 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Derek Jacobi

+:) zauważyliście, że trochę tego ma w filmografii?

TangoAndWaltz

Do założenia takiego tematu skłoniły mnie dyskusje na tym forum, czy gej ma prawo grać osobę duchowną. No cóż - przynajmniej Jacobi zdaje się nie przejmować, i co jakiś czas bierze rolę w sutannie.

TangoAndWaltz

*Archidiakon Frollo z 'Dzwonnika z Notre Dame'
*Brat Cadfael z 'Kronik braciszka Cadfaela' (główna rola, 13 odcinków sporych rozmiarów)
*'Namiętność i zdrada' /'Molokai' - ojciec przy imieniu
*'Pytanie do Boga' - ojciec Lavelle

TangoAndWaltz

[stary wróbel dał się złapać w sidła - 'Namiętność i zdrada' to historia rodzinna :) ]

TangoAndWaltz

*Wielki Inkwizytor
*'Jak zostać królem' - arcybiskup Cosmo Lang (wręcz przesadnie przestrzegający etykiety kościelno-dworskiej)
=========
Jak ktoś coś jeszcze znajdzie, dopiszcie, bo dopiero niedawno zaczęłam się wgryzać w filmy z D.J., mogłam coś przegapić ;)

TangoAndWaltz

A tutaj solidny artykuł ogólny o D.J. ... ALE popatrzcie na zdjęcie z teatru (!)
http://www.spectator.co.uk/books/9032821/an-elegant-command/

TangoAndWaltz

W 'Małej Dorrit' księdzem nie jest, ale za to ma mamusię dewotkę nie opuszczającą pokoju od 12 lat. Nawet po to, żeby przywitać syna, który przyjechał do domu z Chin po latach 20-stu.

TangoAndWaltz

Mr Pye wygląda mi na rolę z lekka kaznodziejską, ale że zarówno książka, jak i serial pozostają poza moim zasięgiem, z całą pewnością nie powiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones