Derek Jacobi

Derek George Jacobi

7,5
9 618 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Derek Jacobi

Czyli czego warto użyć w sytuacji pozafilmowej

TangoAndWaltz

'Wydaje mi się, że piesek szczekał.' (Vicious)

TangoAndWaltz

'Nie muszę iść do pańskiej pracowni. Wystarczy, że spojrzę na to, co ma pan pod szyją....' (Love is the Devil)

TangoAndWaltz

'Ja, Tyberiusz Klaudiusz Druzus Neron Germanik, i tak dalej, który tak niedawno znany byłem przyjaciołom, krewnym, znajomym jako Klaudiusz Idiota, Klaudiusz Jąkała, Klau-Klau-Klaudiusz, a w najlepszym razie jako »biedny stryjaszek Klodzio«, przystępuję do spisania dziwnej historii mojego życia.' (Ja, Klaudiusz)

TangoAndWaltz

'Żadne miejsce nie jest zbyt święte dla prawdziwej miłości.' (Kroniki braciszka Cadfaela)

TangoAndWaltz

'Połowa ludzkości dobiera się w pary bez świętych sakramentów - i nie jestem pewien, czy jest to ta gorsza połowa.' (Kroniki braciszka Cadfaela)
[w kontekście związków ogólnie według scenariusza ;) ....]

TangoAndWaltz

'... zamienili swoją wolność na totalne posłuszeństwo wobec Świętej Matki Kościoła. Nie jest to może ten rodzaj wolności, o który ci chodziło, ale wreszcie teraz, w roku Pańskim 1680, poprzez triumf Świętej Inkwizycji nad wolnością, można zacząć myśleć o ludzkim szczęściu.' (Inkwizycja)

TangoAndWaltz

'Czymkolwiek by nie był, jest moim synem...' (Underworld: Evolution)

TangoAndWaltz

'O Boże! ja bym mógł być zamknięty w łupinie orzecha i jeszcze bym się sądził panem niezmierzonej przestrzeni, gdybym tylko złych snów nie miewał.' (Hamlet, tłum. Paszkowski)
'O Boże, mógłbym zostać zamknięty w łupinie orzecha i być panem nieskończonych przestrzeni, gdyby nie to, że miewam złe sny.' (Hamlet, tłum. Słomczyński)
[Akt II, sc. 2]

TangoAndWaltz

'Potężny Cezar przedzierzgnął się w glinę,
Którą przed wiatrem chłop zatkał szczelinę.
Zatrząsłszy światem pójść na polep chaty,
Toż kres wielkości, toż los potentaty?!' (Hamlet, tłum. Paszkowski)
-------
'Wszechwładny Cezar, trup zmieniony w glinę,
Chroni przed wichrem, zatkawszy szczelinę,
O, że też prochem, co trwożył świat stary,
Ktoś przed zawieją pouszczelniał szpary!' (Hamlet, tłum. Słomczyński)
[Akt V, sc. 1]

TangoAndWaltz

'Nie jestem człowiekiem pracującym? Pozory bywają mylące...' (Titanic: Blood And Steel)

TangoAndWaltz

[-Jestem cholernym głupcem.]
'- Cholerni głupcy nie nazywają siebie cholernymi głupcami.' (Cyrano de Bergerac)

TangoAndWaltz

'Skieruj palce swoich stóp w inną stronę.' (Cyrano de Bergerac)

TangoAndWaltz

'Przysłuchiwanie się małpiej paplaninie bywa pouczające.' (Cyrano de Bergerac)

TangoAndWaltz

'- Byłby pierwszym aktorem, który jest za stary, żeby zagrać Leara. Powinien grać Yoricka.
[-Kogo?]
- Czaszkę z <Hamleta>.' (Banda amatorów)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones