PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36803}

Zabawna dziewczyna

Funny Girl
7,7 5 608
ocen
7,7 10 1 5608
7,0 4
oceny krytyków
Zabawna dziewczyna
powrót do forum filmu Zabawna dziewczyna

Trochę mi przypomina Lizę Minelli. Obie śpiewają tak ekspresyjnie, naturalnie, od serca, z samych
trzewi.

lena_777

Liza lata swoje jakości ma juz dawno za soba a Barbara co nóż jeszcze potrafi zabrylowac na wielkim ekranie

maciekb80

Liza ma podłe, ciężkie życie i jej osobiste nieszczęścia przedkładają się na karierę... Przy jej wrażliwości nie da się oddzielić sfery prywatnej od zawodowej.

madz20

ale jest jedna z niewielu gwiazd gdzie to matka jest kojarzona przez pryzmat córki a nie córka przez pryzmat matki .

maciekb80

Jeśli ktoś kojarzy Judy Garland tylko z racji tego, że urodziła Lizę Minnelli to znaczy, że jest wybitnym ignorantem...

madz20

taka prawda . Córka przyćmiła kariere matki . A ignorancja nie ma tu nic do żeczy

maciekb80

no ae jesli wiesz jakzakończyła sie kariera matki a jestem przekonany że tak jest to nie ma sie czemu dziwic .

maciekb80

Dyskusyjna teza. Zupełnie jakbyś założył, że tragiczny koniec niweluje sukcesy zawodowe. Garland jest jedną z nielicznych dziecięcych gwiazd, która w dorosłym życiu popełniła kilka wspaniałych, złożonych ról, niemal do końca życia koncertowała z bardzo dobrym skutkiem. Deprecjonowanie rozmiarów jej sukcesów przez śmierć jest niepoważne, równie dobrze można powiedzieć, że Marilyn Monroe, James Dean czy Philip Seymour Hoffman nic nie osiągnęli, bo marnie skończyli...

madz20

zrób nakiete wśród znajomych i zapytaj sie kim była Garland i kim była Liza . I dyskusja nie będzie potrzebna . Dowiesz sie tylko tyle że że o Garland wiele osób pierwszy raz usłyszy z twoich ust a lize raczej nie będzie trzeba przedstawiac wiekszej rzeczy ;)

maciekb80

Wiesz... Sądzę, a właściwie jestem tego pewna, że mam lepiej wykształconych znajomych o szerszych horyzontach niż Ty, bo nie znam ludzi, którzy nie wiedzą kim była Judy Garland.

madz20

masz wielu znajomych gejów zatem ;)

maciekb80

A mam! :)

madz20

a widzisz ;)

maciekb80

Ale heteroseksualne osoby, które znam również nie mają problemów ze skojarzeniem kim jest Judy Garland. Jak można nie obejrzeć choć raz w dzieciństwie "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" i nie pokochać Dorotki i śpiewanej przez nią piosenki "Over the Rainbow"?

madz20

to nie o to chodzi . Kazdy widział "Czarniksięznika z Krainy Oz " ale mało kto wie że główna bohaterka to matka Lizy .

maciekb80

Nie ważne, ważne żeby wiedział, że to wielka gwiazda kina i estrady.

ocenił(a) film na 7
lena_777

Dokładnie

lena_777

To prawda szkoda tylko że w tej historii nie miała okazji ukazać w pełni jej wielkiego talentu, szczerze mocno mnie film rozczarował pod względem historii piosenki po za jedną uważam nie ukazują w pełni jej wielkiego talentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones