PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4921}

Umrzeć powtórnie

Dead Again
6,6 2 423
oceny
6,6 10 1 2423
5,8 4
oceny krytyków
Umrzeć powtórnie
powrót do forum filmu Umrzeć powtórnie

Ale dobry!

ocenił(a) film na 9

Wbił mnie mocno w fotel i za to sobie ten film wysoko cenię - bo filmy nie muszą mieć masy wybuchów i wielu efektów specjalnych żeby robiły wrażenie. Świetna fabuła, świetnie zawarta myśl (a chodzi mi tu też o ideę przeznaczenia), gra aktorów na b. wysokim poziomie - zresztą naziwska mówią same za siebie. Skonstruowany tak, że trzyma w napięciu do końca. I to mocno.

May_morning

Hej, ale tu jest pełno wybuchów :) Mam na myśli nagłe zmiany akcji. W pewnym momencie powoli przysypiałem, a tu nagle zmiana, i akcja powędrowała w całkiem innym kierunku. Od razu się wybudziłem ;P
Jeśli chodzi o aktorstwo osobiście irytował mnie czasami Kenneth Branagh. Końcówka też mi się nie podobała. Gość z minutę leży martwy, nagle wstaje jakby nigdy nic a przecież praktycznie dostał w serce. Ale i tak najlepsza była śmierć Frankiego - upadł na gigantyczne nożyczki, ale zamiast opisywać to lepiej przytoczyć wspaniały komentarz grubasa "Łooł!".

ocenił(a) film na 7
creo

Może faktycznie końcówka przeszarżowana- jak w typowym slasherze, ale ta metafizyczna otoczka w tym ciekawym kryminale daje oryginalny efekt. Ogląda się niemal jak horror, co wzmaga dodatkowo znakomita muzyka.

ocenił(a) film na 8
May_morning

No właśnie nie do samego końca, 99% filmu wyszło super, tajemnica, niespodziewane zwroty akcji, wszystko trzymało w napięciu jak u Hitchcocka. Niestety końcówka wyszła jak jakaś tania sensacja, ale w sumie i tak dam 8/10, chociażby za ambicje pretendowania do najlepszego dreszczowca lat 90-tych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones