PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11314}

Udręka i ekstaza

The Agony and the Ecstasy
7,2 427
ocen
7,2 10 1 427
Udręka i ekstaza
powrót do forum filmu Udręka i ekstaza

Film przedstawia powstanie jednego z najważniejszych dzieł chrześcijaństwa - sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej z centralnym motywem stworzenia Adama. Film jest na pewno ciekawy ze względu na zderzenie dwóch silnych osobowości - Michała Anioła i "papieża wojownika" Juliusza II, choć to co przedstawiono i tak nie oddaje wszystkich starć między panami. Z filmów o podobnej tematyce od takiego "Rublowa" odstaje dość znacznie ale jest to dobry film. Ma świetną muzykę, dwie dobre role i jest dość wystawny. Całkowicie zgadzam się też z tym jak Michał Anioł widział akt stworzenie i największą bolączką obrazu jest to że mówi się o tym dużo za mało.

_Andrzej_

witam.Czy wiesz może gdzie mozan zobaczyc film?

maciekb80

witam. Film jest na 'gryzoniu", ale w wersji oryginalnej, a ja nie znam angielskiego. Umiałbyś zrobić tłumaczenie? Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
IrenaSz

są od dawna polskie napisy do tego filmu

Gdzie? :)

użytkownik usunięty
maciekb80

na opensubtitles[dot]org widziałem do jednej z wersji, i na gryzoniu były u jednej osoby dwie wersje napisów i dwie wersje filmów.

IrenaSz

Niestety nie:/

IrenaSz

Ja ten film za dzieciaka oglądałem z lektorem w telewizji o bardzo mnie wciagnął więc chętnie bym to sobie odtworzył

maciekb80

Również szukam tego filmu, z lektorem lub z napisami. Niestety, nigdzie go nie ma. :(

Klio_02

Wiem ;(

Klio_02

Jest u "dewujek" na gryzoniu z lektorem

Ewako

Dzieki:) .

maciekb80

A ja obejrzałem na TNT ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones