PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32310}

Opowieść wszech czasów

The Greatest Story Ever Told
7,0 708
ocen
7,0 10 1 708
Opowieść wszech czasów
powrót do forum filmu Opowieść wszech czasów

Niby jest dobrze, nie ma takiego amerykańskiego rozdęcia, ale za to jest właśnie aż za sztywno. Chrystus, jeśli się chociaż słyszało o "Ostatnim kuszeniu", jest postacią dość papierową i mało ludzką, reszta obsady gra dobrze (w końcu to nie byle jakie nazwiska), ale nie ma tak rozbudowanej roli, żeby zachwyciła. Najlepsze co jest w tym filmie to muzyka Alfreda Newmana & "Alleluja".

użytkownik usunięty
_Andrzej_

Max von Sydow jest niesztampowy!!!!

ocenił(a) film na 6

Von Sydow świetny (jak zawsze), ale sam film momentami strasznie nudny i przewidywalny (oczywiście nie chodzi mi o to, że wiadomo, że Jezusa ukrzyżują i zmartwychwstanie, tylko o to, że wszystkie cytaty i sceny nie pochodzące z Biblii bardzo łatwo rozgryźć, gdzie i kiedy padną; na przykład w scenie rozmowy Jezusa z Piłatem, gdy ten drugi pyta pierwszego którego boga (rzymskiego) jest synem - tylko czekałem aż padnie właśnie tekst "Which god? Juppiter, Hercules, Apollo...?"). No i jeszcze kwestia znanych aktorów, wsadzonych żeby byli (mistrzostwem jest John Wayne i jego "Zaprawdę ten człowiek był Synem Bożym", wypowiadane jakby postać nie była setnikiem, tylko szeryfem - inna rzecz, że nabrałem po wysłuchaniu tego tekstu ochoty na obejrzenie jakiegoś westernu/kryminału z Johnem :D). Za to na zdecydowany plus muzyka oraz rola (rólka może bardziej tu pasuje) Donalda Pleasence'a, który pojawia się jako personifikacja diabła. 6-6,5/10 - a mogło być tak pięknie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones