PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31534}

Mam 19 lat

Alice Adams
6,9 183
oceny
6,9 10 1 183
Mam 19 lat
powrót do forum filmu Mam 19 lat

Patrzac na date produkcji to nadal zaskakujaco dobry film z rewelacyjna rola KH. I choc ukazane w filmie problemy moga sie wydac dzis neico obce to dzieki rezyserii Stevensa oglada sie to wszystko fantastycznie. Wysmienita scena kolacji. Polecam!

użytkownik usunięty
Qmid

Nie to, żebym się czepiała, ale zauważyłam w niektórych Twoich wypowiedziach coś, co nasuwa mi wniosek iż uważasz, że stare filmy z samego faktu, iż zostały nakręcone dawno temu, są nieaktualne i jakby, "niedzisiejsze". Osobiście jestem wręcz odwrotnego zdania.

ocenił(a) film na 5

ja sie za to przyczepie. moim zdaniem ''niedzisiejszosc'' jest jak najbardziej trafnym zarzutem. status spoleczny nie jest w dzisiejszych czasach czynnikiem determinujacym kto z kim powinnien sie parzyc.
dla mnie ten film byl momentami nieznosny i zwyczajnie glupiutki. dzisiaj przedstawia sie ten obraz jako studium zakompleksionej trzpiotki. polowa scen wprowadza w zaklopotanie, w drugiej polowie eksponowane sa roznorakie uprzedzenia. z jednej strony ten film bije w niesprawiedliwosc spoleczna a z drugiej przedstawia otwarcie rasistowskie sceny.
to, ze stevens nie czytal ksiazki widac od razu. widac tez, ze bardziej interesowala go wspolpraca z hepburn niz tresc filmu. to kolejny film, w ktorym postac wciela sie w hepburn a nie ona w postac. gdzie jej aktorstwo do betty davis chociazby?
jedyne postacie, ktore da sie w tym filmie tolerowac to walter i arthur. z tymze arthur jest pozbawiony jakiegokolwiek rysu psychologicznego. poza nimi kazdy kierowany jest uprzedzeniami, w przypadku alice graniczacymi z paranoja. rozumiem, ze wlasne ubostwo w konfrontacji z kims majetnym moze powodowac pewnego rodzaju dyskomfort, ale bez przesady.
rowniez ten film w plaszczyznie romansu nie dziala i to nie dziala wcale.
ten film jest swietnie zagrany [zwlaszcza fred stone w roli ojca] i wyrezyserowany. niemniej bolesny do ogladania. zawiera jednak bardzo dobre momenty, ktore w jakis sposob rekompensuja calosc [koacja, czy klotnia lamba ze stonem].
szkoda,ze kryzys w ameryce nie pozwolil na mniej cukierkowe zakonczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones