PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7495}
6,7 2 050
ocen
6,7 10 1 2050
6,3 3
oceny krytyków
Made in Britain
powrót do forum filmu Made in Britain

Jak powiedzial Roody Moreno: "Zaden prawdziwy skinhead nie moze byc rasista, bez kultury jamajskiej nie byloby skinheadow"

ocenił(a) film na 3
Mothyff

mocno hipisowska gadka.

Panczito

w którym miejscu? co ma kultura jamajska, skinheadzi do hipisów?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

wiem tylko, że skinheadzi nie przepadają za hipisami. Jednak tez nie wiem co ma ska i kultura jamajska z nimi wspólnego o.O Chyba się już nie dowiemy. Szkoda tylko, że potem boneheadzi tak zdominowali subkulturę, że obecnie w większości ruch skinhead jest łączony z rasizmem. A ludziom ciężko wytłumaczyc, do tego sa zbyt leniwi, żeby poczytać historię.

Vanillia

poczytaj torchę o ruchu Skinheads :)
Bo widzę, że nie masz o nim bladego pojęcia

ocenił(a) film na 7
michalkrupski

jamajka/ska => rudeboy => skinhead.
Jednak tez nie wiem co ma ska i kultura jamajska z nimi wspólnego - zamotałam, chodziło o hipisow. mocno hipisowska gadka.- a propos

Vanillia

Najwidoczniej dana osoba nie lubi hipisow i takimi slowami probuje ublizyc... Coz...

ocenił(a) film na 6
Mothyff

Zapewne chodzi Ci o Rooddy'ego Moreno, gitarzysty i wokalisty walisjkiego zespołu The Oppressed (mój ulubiony kawałek "Skinhead times"), zespołu identyfikującego się z SHARP (dla niekumatych, piszących coś o hipisowskich gadkach, skrót ten oznacza Skinheadzi Przeciwko Uprzedzeniom Rasowym). Chociaż obecnie przeważający wizerunek skinheada kreują boneheadzi, to jednak nawet w naszym kraju występują kolesie, którzy nie cierpią antysemickich komentarzy. Spotkałem się z tym na festiwalu w Jarocinie, gdzie jeden z SHARPowców zamierzał pobić pijanego w sztok pankowca bełkotającego coś o wyższości Polaków nad Żydami. Inna scena w Jarocinie: idzie skinhead z rana za rączkę z małym synkiem, który zaczyna się schylać i zbierać puszki po piwie porozrzucane po polu namiotowym, na co tato złajał go słowami: "nie zbieraj tych puszek bo pomyślą, że naziolem jesteś". A co do tych osób, które odpowiedziały na Twój post, faktycznie należy się lektura na temat powstania ruchu skinhead. Polecam "Spirit of 69", dostępny w internecie. Z drugiej strony odwoływanie się przez Moreno do ska i początków ruchu skinhead jest dla mnie trochę naciągane, skoro chłopaki rżną ostrego punk rocka, zwanego obecnie street punkiem. A korelacja skinheadzi a hipisi: ci pierwsi wywodzili się z robotniczych dzielnic i utożsamiali się z klasą robotniczą w odróżnieniu od nakwaszonych hipisów, pochodzących często z klasy średniej czy bogatych rodzin, którym zależało na "zmienianiu świadomości" najlepiej przez zażywanie jak największej ilości dragów.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

No to nie był zbyt mądry skoro tak powiedział. Każda subkultura ewoluuje, a to, że została przejęta przez rasistów dowodzi tylko tego, że taka ideologia lepiej tutaj pasuje. Z reszta bądźmy szczerzy, posłuchajmy muzyki rac i tego jamajskiego gó*na, od razu wiadomo co lepsze :)

pavel13

mimo to zawsze i sharpów było wielu więc są różne odłamy...

ocenił(a) film na 7
Mothyff

no ta, tzw doner skins, wiadomo, jak w kazdej subkulturze rozne grupy sie znajda, ale nie ma sensu sie wykłócać kto jest prawdziwym skinem, a kto nie

pavel13

no tak ja się nie wykłócam, tylko stwierdziłem fakt, bo sam byłem tym zdziwiony.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

https://www.youpak.com/watch?v=WNijm4WXbBY kanakery

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones