PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31501}

Dziesięcioro przykazań

The Ten Commandments
7,7 3 659
ocen
7,7 10 1 3659
Dziesięcioro przykazań
powrót do forum filmu Dziesięcioro przykazań
ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

Jestem wyznawcą Odyna i Thora. Daję 10/10. Klasyka i arcydzieło kina!

ocenił(a) film na 10
Raze

A ja dam 9/10; 1 odejmuję za zbytnią przewlekłość filmu. Ale do reszty nie mam zarzutów, bo to są takie klimaty jakie mi pasują.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Wyznawca Anubisa daje 8/10. Dobre kino.

Szaju

Latający Potwór Spaghetti 9/10

ocenił(a) film na 10
Al_Bundy

co do pierwszej części tytułu - chwalisz się czy żalisz? Jakaś dziwna moda ostatnio powstała wśród pewnej grupy społeczeństwa na chwalenie się brakiem wiary w Boga.

ocenił(a) film na 8
brzezislaw

Ateuzn jest oczywiscie powodem do dumy ale chodzi raczej o to, ze to nie jest film który moze spodobac sie tylko katolikon.

Al_Bundy

Powodem do dumy?
Hehehehehe dobre;)

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Na pewno wiekszym niz teizm.

Al_Bundy

Skoro tak uważasz :)

Berith7777

Za mało rechotu!
Trzeba było jeszcze wybuchnąć niczym naro-kato-pisi leming: 'buahahahahaha', aż by cię zapowietrzyło.
Uważasz pewnie, że reakcją wyśmiania czegoś/kogoś przykryjesz jego racje. Typowe.
Polecam infografikę KOŚCIUSZKO A KLER

antypis

Macie tyle dowodów: Objawienia Matki Bożej w Fatimie, Lourde, La Salette, Medjugorje, Garabandal, Guadalupe, Gietrzwałdzie i kilka tysięcy niewytłumaczalnych z punktu widzenia medycznego uzdrowień właśnie w Lourde ...niezwykłe miasto Almolonga, Św. Paweł, Papież Leon XIII i jego wizja zakładu Jezusa z szatanem, Św. Ojciec Pio i jego stygmaty, Wanda Półtawska i jej uzdrowienie za pośrednictwem Św. Ojca Pio, Wanda Boniszewska, Całun Turyński, Cud eucharystyczny w Lanciano, Cud eucharystyczny w Sokółce...Colton Burpo i film na podstawie jego historii "Niebo istnieje..naprawdę", film na podstawie prawdziwej historii "90 minut w niebie", "Cuda z nieba"...jest tyle na youtube nawróceń muzułmanów (np. Padina, czy też żołnierz hezbollahu, któremu objawił się w celi Jezus) i ich niesamowite historie, którzy przecież publikując to ryzykują życiem, bo w islamie odejście od wiary karze się śmiercią, czy nie tak by właśnie było gdyby to była prawda, dokładnie tak, ludzie by ryzykowali życie dla prawdy, którą jest Jezus. Poza tym zawsze jeśli mamy jakiegoś świętego to dowodem na to że takim jest to jest jakiś cud za jego pośrednictwem, cudowne uzdrowienie. Dziwny zbieg okoliczności prawda? Poza tym objawienie Św. Michała Archanioła amerykańskiemu żołnierzowi na wojnie w Korei, Który towarzyszył przez pewien czas temu żołnierzowi, rozmawiał z nim i ocalił mu życie, towarzysze tego żołnierza, którzy z nim byli nikogo nie widzieli, a Koreańscy żołnierze przed którymi ocalił go Św. Michał mieli ślady od miecza. Towarzysze tego żołnierza nie mogli wyjść z podziwu, wszystko opisał w liście do matki, który jest w necie. Tyle tego jest i jeszcze więcej, jeśli to nie prawda to dlaczego tak się dzieje, tak by było gdyby to była prawda, bo to prawda, przestańcie nie dowierzać, uwierzcie! Bóg was wszystkich kocha i czeka na was!!!

romek3222

Zgroza! Natychmiast wyj... religie (czyt. sektę) ze szkół, zerwać konkordat i odebrać majątki tych okupantów i złodziei, sługusów Watykanu, spadkobierców targowickich zdrajców - biskupów i papieży, z których każdy był degeneratem, zbrodniarzem, złodziejem i zboczeńcem!
W szkołach powinna być EKONOMIA, PSYCHOLOGIA i SZTUKA, a nie ta bliskowschodnia mitologia dla pustynnych ludów o żydowskim lewicowym filozofie, dzieworództwie i gadającym wężu!
Sio! A kysz!

ocenił(a) film na 8
romek3222

Romek , wiara czyni czuba, obejrzyj sobie a uwierzysz jeszcze bardziej w ciemną stronę mocy !

brzezislaw

dziwna moda powstała w średniowieczu gdzie ateista był palony na stosie, dlatego właśnie do dzisiaj są ludzie wierzący w (nicość) boga.

lolexX123

Macie tyle dowodów: Objawienia Matki Bożej w Fatimie, Lourde, La Salette, Medjugorje, Garabandal, Guadalupe, Gietrzwałdzie i kilka tysięcy niewytłumaczalnych z punktu widzenia medycznego uzdrowień właśnie w Lourde ...niezwykłe miasto Almolonga, Św. Paweł, Papież Leon XIII i jego wizja zakładu Jezusa z szatanem, Św. Ojciec Pio i jego stygmaty, Wanda Półtawska i jej uzdrowienie za pośrednictwem Św. Ojca Pio, Wanda Boniszewska, Całun Turyński, Cud eucharystyczny w Lanciano, Cud eucharystyczny w Sokółce...Colton Burpo i film na podstawie jego historii "Niebo istnieje..naprawdę", film na podstawie prawdziwej historii "90 minut w niebie", "Cuda z nieba"...jest tyle na youtube nawróceń muzułmanów (np. Padina, czy też żołnierz hezbollahu, któremu objawił się w celi Jezus) i ich niesamowite historie, którzy przecież publikując to ryzykują życiem, bo w islamie odejście od wiary karze się śmiercią, czy nie tak by właśnie było gdyby to była prawda, dokładnie tak, ludzie by ryzykowali życie dla prawdy, którą jest Jezus. Poza tym zawsze jeśli mamy jakiegoś świętego to dowodem na to że takim jest to jest jakiś cud za jego pośrednictwem, cudowne uzdrowienie. Dziwny zbieg okoliczności prawda? Poza tym objawienie Św. Michała Archanioła amerykańskiemu żołnierzowi na wojnie w Korei, Który towarzyszył przez pewien czas temu żołnierzowi, rozmawiał z nim i ocalił mu życie, towarzysze tego żołnierza, którzy z nim byli nikogo nie widzieli, a Koreańscy żołnierze przed którymi ocalił go Św. Michał mieli ślady od miecza. Towarzysze tego żołnierza nie mogli wyjść z podziwu, wszystko opisał w liście do matki, który jest w necie. Tyle tego jest i jeszcze więcej, jeśli to nie prawda to dlaczego tak się dzieje, tak by było gdyby to była prawda, bo to prawda, przestańcie nie dowierzać, uwierzcie! Bóg was wszystkich kocha i czeka na was!!!

brzezislaw

A ja wierzę w syreny i chupacabrę. To co, mogiem czy nie mogiem?

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Świetny film, choć bardzo długi. Świetna rola Hestona. Jak dla mnie jego najlepsza. Efekty specjalne genialne jak na 1956r. Efekt rozstąpienia morza wspaniały.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Agnostyk, daję 8/10. Miażdży grzeczniutkiego Exodusa.

ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Oczywiście że trzeba się pochwalić że jest się ateistą, w końcu to takie modne.

Słyszałeś może o takim żarcie?

Do baru wchodzi ateista po czym to poznasz?
.
.
.
Powie ci o tym.

ocenił(a) film na 8
fandisneya

Dla mnie zarowno katolicy których skreca gdy ktoś powie, że jest ateistą itd. wszelcy fanatycy katoliccy jak i ateisci których skreca bo ktos zaproponuje odniesienie do Boga w konstytnucji itd. to banda debili, aczkolwiek zrobie Ci łaske i wytłuacze - Napisałem, że jestem ateistą bo panuje przekonanie, że filmy tego typu oglądaja jedynie katolicy.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Ja jestem wierzący niepraktykujący
Coś pamiętam
Znalazła dzieciaka w wiklinowym koszu i mówi : Jego ojcem jest Nil

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Najgorszy bzdet to napisać "wierzący, niepraktykujący". Jeśli wierzysz to praktykujesz. Równie dobrze możesz powiedzieć komuś kogo kochasz, że kochasz, ale nic od siebie nie dasz- troski, szacunku, czułości. Zastanów się nad tym :D

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

No to jestem ateistą
Boga nie ma

ocenił(a) film na 8
giovanni50

To mi się już bardziej trzyma kupy ;)

Al_Bundy

Triumf Woli też doceniasz?

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Jestem buddystą.
Filmu nie widziałem.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

To że jesteś ateistą nie ma żadnego znaczenia - to film w którym oceniamy przesłanie i artystyczne wykonanie - wiara w przedstawiane wydarzenia nie powinna wchodzić w rachubę - chyba że jest rażąca w jakiś stopniu (jak np. Liczby w Liście Schindlera)

A to że nie wierzysz w Boga wcale nie jest żadnym powodem do dumy - Nie ma dowodów ani za ani przeciw istnieniu Boga a pierwotnej przyczyny wszechświata nik nie zna - jedni wierzą że to był Bóg, inni wierzą że coś innego lub nic - ty, ateista może się mylić w tej kwestii na równi z teistą - chyba tylko agnostyk może być z tego dumny bo zawsze będzie mieć rację :)

ocenił(a) film na 8

Juz nie jestem ateista.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

W takim razie gratuluję :)

kinoman02

Koleś pochwalił film mimo że jest totalnym mitem, ja uważam podobnie bo historia tego filmu to wymyślone pierdoły ale sam film jest doskonały.

Al_Bundy

Też jestem ateistą i to nie przeszkadza mi w głosowaniu na najbardziej katolicką patrię w Polscę (nie chodzi o PiS). Liczy się stosunek do wiary i religii a nie to czy ktoś został nią obdarzony czy nie :)

paolo219

Wiesz ten film to w sumie stary testament więc wierzenia Judaizmu. Zwłąszcza scena gdzie wszechmocny postawił słup ognia i otworzył im morze. Ja miałem skojarzenia wtedy z Heroes of might and magic i czarami globalnymi stylu drzwi wymiarów.

Al_Bundy

Ponad 50 lat i nadal wytrzymuje próbę czasu. Filmy dzielimy na dobre i złe. Ten jest dobry.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Nawróć się, bo nie wiadomo gdzie jako ateiste cię pochowają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones