PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33153}

Cyd

El Cid
7,1 1 705
ocen
7,1 10 1 1705
Cyd
powrót do forum filmu Cyd

Miałem okazje ten film obejrzeć w TVP1, produkcja zrobiona z niesamowitym przepychem i rozmachem, dorównująca ówczesnym tego typu produkcjom z pod znaku Spartakus, Ben Hur, Kleopatra czy Upadek Cesarstwa Rzymskiego, aż się dziwie że nikt tu nie wystawił opinii o tym filmie. Wspaniałe kreacje tworzą Charlton Heston (niezapomniany Ben Hur) i Sophia Loren. Wprost nie mogę uwierzyć że bitwy nakręcono bez wspomagania efektów komputerowych, batalistyka dorównuje tu takim scenom jak chociaż by bitwy z Królestwa Niebieskiego, jednak nie zapominając przy tym że film był robiony 45 lat temu do tego z udziałem tysięcy statystów. Obraz podkreśla również niegłupia i interesująca fabuła przeplatająca się z ciekawą historią Hiszpanii. Polecam wszystkim, zwłaszcza osoby lubujące się w wielkich amerykańskich superprodukcjach. Mam już całą kolekcję wielkich superprodukcji nie mogę jednak dostać DVD z tym filmem, jak ktoś wie gdzie go kupić to proszę o odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
culukas

Właśnie obejrzałem ten film na TV4 i spokojnie mogę się podpisać pod słowami culukasa. Sceny bitewne wyglądają rewelacyjnie. Polecam...

culukas

Przyłączam się do zachwytów. Jestem pewien, że gdzieś widziałem polskie DVD, w wersji panoramicznej, ładny transfer. Może wyszedł w dodatku z jakąś gazetą?

Acha, już odszukałem! Oto adres strony, gdzie można zamówić http://www.radar.pl/Produkt/3172038/El-Cid.html

ocenił(a) film na 7
culukas

Kolejne wielkie hollywoodzkie widowisko historyczne. Klasyczna powojenna forma filmu, wspaniałe bitwy i spory rozmach oraz dbałość o szczegóły.
Dla fanów tego rodzaju kina na pewno warty zapoznania się - jak widać film jest bardzo słabo znany szerokiej widowni.
7+/10

ocenił(a) film na 9
culukas

Zgadzam się. W tym filmie coś niezwykle mistycznego, metafizycznego. Nie tyle jakakolwiek z postaci, co klimat, muzyka i słowa - to obraz poświęcenia - najwyższej formy miłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones