PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94295}

Chartum

Khartoum
7,1 1 512
ocen
7,1 10 1 1512
Chartum
powrót do forum filmu Chartum

Ciekawy scenariusz i dobra gra aktorów, może rzeczywiście widać kolonialne naloty, ale z drugiej strony, główny bohater, generał Gordon miał wiele okazji uciec z Chartumu, ale tego nie zrobił, nie był to zwykły urzędnik administracji kolonialnej, ale człowiek z charakterem, odważył się walczyć z niewolnictwem i nie mógł pozwolić na jego powrót. Bohaterska śmierć Gordona najlepiej świadczy o jego intencjach i o tym jest ten film!

abisynia

nie zapominając oczywiście iż w realu jest to ukazanie dwóch wielkich ludzi po przeciwnych stronach barykady - Mahdiego, zwanego zbawcą oraz charliego "chinesse'a" gordona. jeden z nich był skazany na sukces, drugi na porażkę. który z nich zwyciężył?..., ten który obejrzał film, nie znając już historii powinien znać odpowiedż na to proste, wg mnie - pytanie.... co nie ?

ocenił(a) film na 1
ridden

Oglądałam ten film o dość później porze, więc może dlatego mi się nie spodobał...

ocenił(a) film na 8
ridden

I pomyśleć że gdzieś pomiędzy wydarzeniami związanymi z tymi dwoma wielkimi postaciami nasz dzielny Staś, i jego pies Saba ratują Nell, he, he, he. Tak na poważnie, Chartum to kawał niezłego kina. Z tego co mi się obiło o uszy to chyba były nawet jakieś nominacje do Oscara. Zalukałem ten film bo lubię Charltona Hestona. Moja ocena to 7,5/10. Nara.

abisynia

Śmierć Gordona nie miała nic wspólnego z walką z niewolnictwem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones