PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4205}

Bitwa o Midway

Midway
7,4 7 845
ocen
7,4 10 1 7845
Bitwa o Midway
powrót do forum filmu Bitwa o Midway

Oryginalne ujecia

ocenił(a) film na 7

W filmie jest dużo oryginalnych ujęć pochodzących z II wojny. Są niestety źle zmontowane. Przykład: pilot leci lekkim bombowcem Douglas SBD Dauntless, gdy nurkuje widać zupełnie inny samolot (myśliwiec Corsair) gdy samolot zaczyna spadać widać maszynę F4F Wildcat a gdy uszkodzony woduje na ziemi widać myśliwiec F6F Hellcat. We wrzystkich scenach powinien być Dauntless. Niby drobiazg, ale mnie jako miłośnika lotnictwa wręcz kłuje w oczy. Jęsli chodzi o film jako całośc- świetny.
Zapraszam do mnie. Można tam zobaczyć moje własne filmiki i rysunki oraz wziąść udział w konkursie.

ocenił(a) film na 8
JaszczurXP

Podziwiam wiedzę. Takich jak Ty jest no... niewielu. Ja oglądałem dzisiaj(z nagrania, bo późno a lubię się wyspać) i osłupiałem gdy przy napisie "Carrier Kaga" usłyszałem: Niszczyciel Kaga i oczywiście pokazano pokład z samolotami. Sprawdziłem!
Nie zauważyłem podkreślenia, że atak "Dauntlessów" Johna C. Waldrona, spowodował manewrowanie lotniskowców japońskich a w konsekwencji póżniejszą możliwość ataków! Czytałem, gdzieś o tym. Tak było?

JotBe

Tak dokładnie było, z jednym wyjątkiem: eskadra Waldrona nie latała na Dauntlessach lecz na Devastatorach, cięższych i wolniejszych bombowcach torpedowych (wycofanych po bitwie o Midway właśnie). Niestety nie można było ich użyć w filmie gdyż nie przetrwał do dziś ani jeden egzemplarz (nawet muzealny). Jednakże wiele z nich można znależć na dnie pacyfiku na wodach przybrzeżnych wysp, na niewielkiej głębokości. Są niemal w idealnym stanie (wodowały, nie rozbiły się), wystarczy wydobyć i wyremontować. Ale jakoś nikomu na tym nie zależy

JaszczurXP

Trzeba wziąć poprawkę na czasy w których powstał film - nie było efektów komputerowych więc trzeba było brać to co było dostępne. Niekoniecznie musiano mieć filmy archiwalne z wodującym SBD , więc brano to co było pod ręką czyli na przykład Corsaira albo Hellcata. Japońskie lotniskowce też grają amerykańskie Essexy, które wyglądały przecież zupełnie inaczej.

JaszczurXP

Tez klulo mnie to po oczach. Choc kiedy w latach 80-tych ogladalem w kinie - nie zwracalem uwagi na takie niuanse.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones