PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112774}

Wyspa skarbów

Treasure Island
6,8 3 873
oceny
6,8 10 1 3873
Wyspa skarbów
powrót do forum filmu Wyspa skarbów

Jedna scena w tym filmie wydaje mi się trochę dziwna. A raczej niedorzeczna. Kiedy Ben Gunn usiłyje nastraszyć Silvera i piratów szukających skarbu. Maron wykrzykuje wówczas ostatnie, przedśmiertne słowa Flinta. Skąd mógł on wiedzieć jakie były ostatnie słowa kapitana "Konia morskiego" jeśli ten zostawił go na bezludnej wyspie trzy lata temu?

Scaramuccia

Jestem tu nowy... Pierwszy wpis xD Jak sam napisałeś, kapitan Flint zostawił Ben'a Gunn'a na Wyspie Skarbów trzy lata temu. Czemu miałby nie pamiętać? W książce pisze, że Ben Gunn zaczął śpiewać:
"Piętnastu ludzi na Truposza Skrzyni-
Hej, ho! I flaszczka rumu!"
Maron to chyba Merry Morgan... On się przeraził.

P.S: Moim zdaniem słusznie napisałem Moją wypowiedź, gdyż koło Mnie jest książka "Wyspa skarbów" ;)

ocenił(a) film na 8
Newbie

Matko... Co za herezje.
Po kolei:
Prawda, Ben Gunn był na statku Flinta. (na tym prawda się kończy ;))

To nie Flint zostawił Gunna na wyspie, tylko załoga innego statku na którym pływał później Ben. Stevenson nie przybliża nam jaki to statek itp. Jest tylko mowa o tym że Ben powiedział załodze że jest tu zakopany skarb. Załoga szukała dwanaście dni, niestety bez skutku i w gniewie zostawili Gunna na wyspie z muszkietem, łopatą i kilofem...

Prócz śpiewania słynnej piosenki, Gun wykrzyczał bardzo istotne słowa: 'Darby M'Graw, przynieś mi rumu!!' To naszą kochaną szóstkę wbiło w ziemię ze strachu, gdyż były to ostatnie słowa Flinta.

Maronem był Ben Gunn (maron to człowiek zesłany, porzucony), a nie jakiś Merry Morgan, którego nawet nie było w powieści. Był Tom Morgan i Geogre Merry. Obaj pływali z Flintem i mieli całkowite prawo żeby się przerazić ;).

To chyba tyle...
Można jeszcze pisać kim był Darby M'Graw i co Gunn robił u Flita, ale to już inna powieść i historia z którą można się nie zgadzać, bo nie była pisana przez Stevensona ;).

Ale oczywiście mogę porozmawiać, gdyż jestem gorącym fanem 'Wyspy...' i kochanej załogi Flinta ;).
Pozdrawiam

P.S.
Jakaś chyba dziwna wersja książki wpadła Ci w łapki. ;)

ocenił(a) film na 8
Scaramuccia

Dzięki za wyjaśnienie. Nie czytałem książki, a prawdopodobnie wersja, którą ogladałem była źle przetłumaczona.

P.S.
Świetny film, a książka podobno jeszcze lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones