PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7509}
6,8 1 631
ocen
6,8 10 1 1631
6,5 4
oceny krytyków
Major Dundee
powrót do forum filmu Major Dundee

Pierwsza wysoko budżetówka Peckinpaha jednak nie do końca udana. Major Dundee jest po prostu nierówny. Po co ten wątek miłosny? Pierwsza część jest z resztą dużo ciekawsza znalazło się sporo czarnego humoru i było czuć dystans reżysera do tej historii a w drugiej? Niepotrzebny wątek milosny i jakby zbytnie skrócenie opowiadanej historii. Przez co trzeci film Sama jest niewykorzystaną do końca szansą na wielkie kino i to raczej najmniej obciąża konto samego Peckinpaha który toczył wojny z producentami. Nie jest to zły film wręcz odwrotnie jest to dobry obraz mający po prostu pewne niedoskonałości. 6/10

ocenił(a) film na 6
Kilinski

Jest on jakby niedopracowany , spodziewałbym się rozbudowania niektórych wątków , ponieważ ze względu na rozległy zakres opowieści potraktowano je skrótowo i schematycznie . Swoją drogą szkoda że nie ma wersji pełnej , reżyserskiej , najczęściej gdy reżyser wypina się na producentów efekt jest o niebo lepszy , zwłaszcza dla miłośników gatunku . A niechby ten film trwał nawet 4 godziny , byleby było ciekawie ...

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

Walka krwawego Sama z wytwórniami zawsze odbijała się na jego filmach. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć jedynym filmem, który od początku do końca został zrealizowany wg pomysłu Peckinpaha bez wtrącania się wytwórni to Dajcie mi głowę...

ocenił(a) film na 6
Kilinski

Nie jestem aż tak dobrze zorientowany w filmach Peckinpaha , po prostu lubię filmy , między innymi westerny ... Ale dzięki za podpowiedź - mam następny tytuł do " zaliczenia" ;-)

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

Aha , właśnie spojrzałem na datę twojego pierwszego postu , przez cztery lata - pierwsza odpowiedź , zresztą całość dyskusji też skromna , jak widać film jest mało znany , albo miłośnicy westernów nie zaglądają do internetu ...

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

Majora raczej oglądają tylko miłośnicy westernów - jak Ty, albo miłosnicy Peckinpaha - jak ja, z kronikarskiego obowiązku :) wg mnie Major jest najsłabszym westernem Sama, każdy inny warto znać w tym szczególnie kontrowersyjną Dziką bandę, czy przepełnionego smutkiem Pat Garrett i Billy Kid. Jeśli lubisz dobre kino na Peckinpahu się nie zawiedziesz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones