PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32544}

Chciwość

Greed
7,4 979
ocen
7,4 10 1 979
7,1 7
ocen krytyków
Chciwość
powrót do forum filmu Chciwość

Kamień milowy kinematografii

użytkownik usunięty

Obok "The birth of a nation" "Greed" to jeden z najważniejszych amerykańskich filmów niemych i filmów w ogóle. Oglądałem zrekonstruowaną 4-godzinną wersję z 1999 roku i gdy myślę, jak ten film mógłby wyglądać w pełnej krasie (600 minut!), nie dziwię jaki ból spotkał twórcę takiego dzieła. Film to stadium ludzkiej chciwości, zezwierzęcenia i dzikich żądz, mimo iż sędziwy to nie brakuje mu brutalności wiązanej raczej z nowszymi produkcjami niż czasami Griffith'a i braci Lumiere. Rekonstrukcję też spisuję na plus, bo pierwszy raz zwykłe fotografie okraszone dialogami tak mnie wciągnęły. Film mimo swej długości ogląda się bardzo przyjemnie i nie nuży, gdyż natłok zdarzeń na to nie pozwala.
Maksymalna ocena i zasłużone miejsce w mej filmowej pamięci!

użytkownik usunięty

Zapomniałem napisać o jednym z najlepszych zakończeń w historii filmu, z samego serca Death Valley, gdzie cała ekipa filmowa musiała mieć ciągle w pogotowiu lód i mokre ręczniki, by chłodzić sprzęt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones